luni, 12 octombrie 2009

Maratonul Timisoara

Si in acest an, Caransebesul s-a intors victorios de la competitia organizata in Timisoara.
In proba fetelor de 10km medalia de aur a fost castigata de multipla campioana Danci Liliana, care cu o zi inaintea acestei competitii a cucerit medalia de aur la Campionatul National de Alergare Montana(Vatra Dornei). Tot in proba de 10km, pe locul al 3-lea s-a clasat Milu Stefania, care impreuna cu Liliana au obtinut medalia de argint la echipe in cadrul concursului mai sus mentionat.
Mutascu Mihai s-a clasat pe locul 5 in proba de 10 km, iar in proba de semi-maraton o surpriza neasteptata a venit din partea atletutui Durle Marius care s-a clasat pe locul al 2-lea. Tot la aceasta proba Popet Marius s-a clasat pe locul 4.
Proba cea mai lunga si anume cea a maratonului a fost alergata de veteranul Brecica Cristian, care a terminat cursa cu zambetul pe buze si cu un record personal impresionant(3h 39min 21s).