sâmbătă, 13 februarie 2010

Grand Prix ed. a II-a

Sambata, 6 februarie la Bucuresti s-a desfasurat a II-a editie a Grand Prix-ului de Sen., Tin. si Jun.I.La concurs au luat startul si o parte din atletii antrenati de Enache Marian si Popescu Iuliana.
  In proba fetelor de 400m, Tilneac Tania a terminat cursa in 60.63s,clasandu-se astfel a 12-a.La proba baietilor pe distanta de 400m:
  • Dragomir Calin,legitimat acum la CS.Olimpia Bucuresti, a terminat cei 400m in 53.26s,
  • Durle Marius- 53.89s
  • Teodorescu Silviu -54.51s
  • Rohrich Cristian -56.11s
 In proba de 800m, Mutascu Mihai a terminat cursa in 2 minute 06 secunde 49 sutimi.
 Din cauza unor dureri la picior,eleva profesoului Cristian Dragomir,Popescu Iuliana a ales sa nu alerge in proba de 800m si va alerga saptamana viitoare in cadrul unui Grand Prix ce se v-a desfasura in Viena.
 Stafeta de 4x2 tururi,atcatuita din Rohrich Cristian,Mihart Robert,Dragomir Radu si Teodorecu Silviu au terminat cele 8 tururi in 3 minute 21 secunde si 39 sutimi.