marți, 5 mai 2009

Atleti premianti la Timisoara

Sâmbata, s-a desfasurat la Timisoara Concursul de atletism Cupa „LPS Banatul”, pentru copii si juniori, competitie la care au participat atletii antrenati de Marian Enache. La cea mai mica dintre categorii, copile I, Maria Irimia a câstigat toate probele, respectiv 60mp (8.37 în serie si 8.45 în finala), 200 mp (28.66); 600 m plat (1:44.80). Toate rezultatele reprezinta recorduri personale, iar Maria a fost desemnata campioana acestui eveniment sportiv.

La aceeasi categorie au mai participat: Amina Tilneac, Gloria Lintia.

La copii I au mai participat, Ionut Alexandru Irimia (locul 4 la 60 m plat) , Andrei Trica .

Si în competitia destinata juniorilor III s-au remarcat Alexandru Banda, locul 2 la 100 m plat; Abel Francisc, locul I la 3.000 m plat (10:18.10). La categoria destinata juniorilor II, Betina Puiulescu a ocupat locul 1 la 100 m plat (13.92), Mihai Mutascu a câstigat locul I la proba 800 m cu un nou record personal de (2:09.28), Cristian Rohrich s-a clasat pe locul 2 la 400 m (55.62) si pe locul 3 la 200 m (24.59) si Robert Mihart, care a ocupat locul 4 la probele de 400 si 200m. La juniori I s-au detasat Liliana Danci, care a câstigat cursa de 1500 m egalandu-si recordul personal de (4:54.65) si Stefania Milu, locul 3 la 1.500 m (5:10.80).

La acest concurs au participat si o grupa de copii II care au dovedit seriozitate în felul în care au tratat primele lor participari la competitii. Ei sunt: Andreea Zamfir, Raluca Dragomir, Loredana Cimpoieru, Nicoleta Cimpoieru, Maria Buliga, Andrei Buliga si Sebastian Scheusan.