miercuri, 30 mai 2012

RUNNING IN THE RAIN

In 18 si 19 mai, la Bucuresti,s-au desfasurat 2 competitii: Grand Prix-ul pentru Juniori 3 si Grand Prix-ul pentru Juniori 2. In prima zi, cea rezervata juniorilor 3, in competitie s-au aflat si 3 atleti de la C.S.S. Caransebes: Maria Irimia, Alexandru Irimia si Andrei Mirea. Cea mai buna evolutie a avut-o Maria, care a reusit sa bifeze un nou record personal, foarte valoros, 2:16,22 pe distanta de 800m. Cu acest rezultat Maria s-a clasat pe locul 2 in cadrul probei si se afla la doar 1secunda si 22 sutimi de indeplinirea baremului de participare la Campionatul Mondial de Juniori 2, care va avea loc anul viitor. Alexandru a alergat 1500m(4:26,74s) si a obtinut si el o clasare buna, locul 2.

Vremea nu a tinut insa cu sportivii si a doua zi, la Grand Prix-ul pentru juniori 2. Intreaga reuniune s-a desfasurat pe ploaie, uneori torentiala. Gemenii Irimia au alergat si la acest concurs, Maria in proba de 400m garduri si s-a clasat a doua cu  un rezultat foarte bun (66,79s), iar Alexandru la 800mp (2:10.50s), locul 11. La fel ca Maria, insa in proba masculina de 400mg, a luat startul Andrei Lucaci si a terminat cursa  pe locul 3 (65,62s).