luni, 7 mai 2012

"Memorial Octavian Bobo Enescu"

La Ramnicu Valcea s-a desfasurat sambata (05.05.2012) a V-a editie a concursului "Memorial Octavian Bobo Enescu". La start au fost prezenti  200 de sportivi de la 25 de cluburi din tara. Pentru atletii din Caransebes a fost o buna ocazie sa isi verifice potentialul inainte de a incepe sezonul de vara si chiar sa incerce abordarea unor probe noi.
La categoria copii 1 Loredana Cimpoieru s-a clasat a doua in proba de 200mg, iar Sebastian Scheusan a ocupat locul 1 tot in proba de 200mg, dar si in proba de 200mp.
Irimia Maria a alergat la categoria open in proba de 400mg si a ocupat locul 1, iar la 800mp s-a clasat tot pe prima treapta a podiumului la categoria junioarelor 2.
Si ceilalti atleti caransebeseni prezenti in competitie au avut evolutii bune si spera ca  in aceasta vara sa isi imbunatateasca performantele.